תוכנית הטיול – טיול קולינרי כשר לצרפת

 

3.4.16

יום א': תל אביב – ציריך

 

ננחת בנמל התעופה בציריך לפני הצהריים. נתחיל בנסיעה לכיוון צרפת. נעצור בפארק מקסים בעיר באדן שבשוייץ לארוחת צהריים בשטח, ארוחה שתכין לנו שפית בוגרת הקורדון בלו בפריז. נשוחח איתה על מסעדות יוקרה ובישול עילי. משם נמשיך הנסיעה עד לקולמר, העיירה הכי יפה באזור, הידועה בכינוי 'ונציה של אלזס'. בקולמר יתקיים בדיוק פסטיבל האביב המקומי ואנחנו נסייר בשווקים, נטעם תוצרת מקומית ונהנה ממופעי הרחוב. משם נמשיך לבית המלון שלנו, אה לה קור ד'אלזס (A La Cour d'Alsace) שהוא בית אחוזה לשעבר הממוקם בגן במרכז העיר הימי-ביניימית הציורית אוברנה (Obernai). לאחר התמקמות ניסע לשטרסבורג למסעדת לה פבריק א מיאם, מסעדה שמתמחה במטבח אלזסי עם שלל פלאמקוכן נהדרים.

________________________________________________________________

 

4.4.16
יום ב': אלזס

 

נתחיל את היום בארוחת בוקר במלון.  נסיעה דרומה על דרך היין של אלזס עד לכפר גוקסווילר שם נמצא יקב קניג שמייצר את כל יינות אלזס הקלאסיים: גוורצטרמינר, סילבנר, ריזלינג, וגם את הקרמן דאלזס, השמפניה המקומית. נסייר ביקב ולאחר מכן נטעם ממיטב היינות.  נאכל ארוחת צהריים של אומלטים וגבינות מקומיות בשטח ומשם נמשיך לכפר דינזהיים אל משפחת דורנר, יצרני דבש משנת 1873. נסייר במכוורת ונטעם את סוגי הדבש השונים, שמקבלים את טעמם מסוגי הפרחים של האזור. מהדבש  נמשיך לסדנת מקרונים בעיירה אוסטהיים אצל שפית מכוכבות מאסטר שף הצרפתי. נחזור למלון להתארגנות וניסע לשטרסבורג לארוחת ערב במסעדת LE KING שמגישה בין השאר נקניקים נהדרים תוצרת בית.

________________________________________________________________

 

5.4.16
יום ג': אלזס-לוריין

 

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע לשטרסבורג ומשם ברכבת לפריז. נאכל ארוחת צהריים במסעדה איטלקית קטנה סמוך לשאנז אליזה ולאחר מכן נצא אל עבר בטירה בה נשהה. מדובר בטירה מקומית מרהיבה מהמאה ה19 עם פארק רחב ידיים. נתארגן בחדרים שלנו ונעבור למטבח לסדנת בישול ואפייה מהמטבח הצרפתי. בסיום הסדנא נעבור לחדר האוכל ונהנה מהאוכל שהכנו בליווי יין מקומי.  לפני שנלך לישון נכין בצק שאור ללחמים של ארוחת הבוקר.

________________________________________________________________

 

6.4.16
יום ד': לוריין-פריז

 

נאכל ארוחת בוקר בטירה. לאחר מכן נערוך סדנת בישול נוספת שבה נכין יחד ולאחר מכן נאכל את ארוחת הצהריים. נתארגן ליציאה מהטירה וניסע לפריז. נבקר במבשלת בירה מקומית אופנתית לסיור הסברים וטעימות. משם נמשיך לרובע ה19 לביקור בבוטיק של יצרני בוטארג.  לאחר מכאן נגיע לארוחת ערב במסעדתLE RAFAEL  של השף האיטלקי סימון זאנוני, מי שהיה השף מסעדת שלושה כוכבי מישלן של גורדון רמזי בלונדון והיום מוביל את מסעדת שני כוכבי המישלן טריאנון בוורסאיי. נהנה ממיטב המטבח הצרפתי המעודכן ולאחר כל היינות הלבנים של אלזס הגיע הזמן לכמה יינות בורדו כבדים. לאחר הארוחה נחזור לטירה.

________________________________________________________________

 

7.4.16
יום ה': פריז

 

לאחר קפה של בוקר בטירה ניסע לפריז לפטיסרי-בית הקפה LE XXV. נאכל שם ארוחת בוקר מהמאפים הטריים ואחר כך נרד למטבח ונצפה בהדגמה של השף פטיסייר המקומי. נעזוב את הפטיסרי וניסע לרובע המארה שם נבקר בבוטיק שוקולדים קטן ונטעם לא רק מסוגי השוקולדים הארטיזנל שלהם אלא גם ובעיקר מהמקרונים הנפלאים. נסיים עם השוקולד ונאכל ארוחת צהריים קלה במאפייה ההונגרית בלב המארה. נחזור למלון להתארגנות ואחר כך נצא חזרה לפריז לארוחת ערב צרפתית קלאסית בברסרי לה סיטדל. השף של המקום עבד במשך שנים אצל ז'ואל רובושון והיום הוא מצליח לייצר מבטח צרפתי קלאסי בגרסה הכשרה עם מנות כמו טורנדו רוסיני, צלעות טלה בשמן כמהין ועוד. נסיים את הארוחה ונצא לנמל התעופה שארל דה גול לטיסה חזרה לישראל.