תוכנית טיול מחוף לחוף – ארה״ב

יום 1 (חמישי) ת"א – ניו יורק

טיסה מת"א לניו יורק. נחיתה בניו יורק בשעת בוקר מוקדמת, העברה למלון, נשאיר את החפצים 

ונצא לגלות את מכמני "ה – “BIG APPLE, נעבור ונסייר באתרי העיר הידועים: בניין האמפייר סטייט, רוקפלר סנטר, השדרה ה – 5 והסנטרל פארק. נעבור לדאון טאון – אזור העסקים של העיר, נראה את הגראונד זירו, את הוול סטריט, הבורסה ומבני הממשל העירוניים ועוד. נצא לשייט ממנהטן לאי סטייטן איילנד, שבזמנו היה המקום הראשון אליו הגיעו המהגרים לארה"ב. במהלך השיט נחלוף על פני פסל החירות ונראה את מנהטן מסיפונה של המעבורת.

לינה במנהטן ניו יורק

יום 2 (שישי)  ניו יורק

לאחר היכרותנו הראשונית עם העיר, נוכל להעמיק את ההיכרות ולהגיע בכוחות עצמנו ולבקר בשכונות ובאתרים השונים, לרשותנו יעמוד כרטיס נסיעה חופשי באוטובוס הדו קומתי המפורסם של ניו יורק המסייר בין אתרי העיר. הכרטיס יאפשר לנו נסיעה חינם, לעלות ולרדת באטרקציות שנרצה לבקר.  בניו יורק אתרים ומוזיאונים הפטורים מתשלום דמי כניסה. או סתם להיטמע בין אלפי התיירים הגודשים את הרחובות. הכנות לשבת, הליכה לבית הכנסת וסעודת שבת.

לינה במנהטן ניו יורק

יום 3 (שבת) ניו יורק

הליכה לבית הכנסת וסעודת שבת

בערב נוכל לצאת לכיכר הטיימס המפורסמת והמוארת.

לינה במנהטן ניו יורק

יום 4 (ראשון) ניו יורק – סירקוז – אלף האיים

בשעת בוקר נצא מניו יורק לכיוון צפון נחצה את מדינת ניו יורק ואת שרשרת הרי הקטסקילס. 

הפסקת צהריים בעיר סירקוז – מהעתיקות שבארצות הברית.

נסיעה צפונה לגבול הקנדי-אמריקאי. שייט של שעה באלף האיים (בעונה) – תופעת טבע מרהיבה לאורכו של נהר סנט לורנס, נראה את הבתים והאחוזות שנבנו על האיים הקטנטנים. נמשיך בנסיעתנו לטורונטו. עצירה לארוחת ערב באזור המסעדות הכשרות נסיעה קצרה למלון. 

לינה אזור טורונטו

יום 5  (שני) טורונטו – מפלי הניאגרה

אנו פותחים את סיורנו בטורונטו בבניין הפרלמנט של מחוז אונטריו ,נצפה במגדל ה – CN, עצירה קצרה באוניברסיטה המיוחדת של טורונטו וסיור באזור הסיני של העיר. נמשיך לתעלת וולאנד, נלמד כיצד מעלים אניות משא ענקיות מהמפלס הנמוך של אגם אונטריו למפלס הגבוה של אגם אירי.

ממשיכים לביקור בעיירה הפסטוראלית "ניאגרה על האגם". במידה ומזג האוויר יאפשר, נערוך פיקניק על שפת אגם אונטריו. נמשיך לכיוון  מפלי הניאגרה, עצירה בשעון הפרחים ותחנות הכוח ולאחריה  נגיע למפלים מצדם הקנדי. נצא לשייט מרגש אל מרכז מפל הפרסה (בעונה), התארגנות במלון. נצא יחד לארוחת ערב, בסיומה נחזור למפלים לחוויה לילית – צפייה במפלים המוארים באור זרקורים צבעוניים.

 לינה באזור מפלי הניאגרה

יום 6 (שלישי) מפלי הניאגרה (צד אמריקאי)  - אגמי האצבעות – ניו ג'רזי

 נחצה את הגבול חזרה לארה"ב ונגש לצפות במפלים מצדם האמריקאי, נסייר באי העז ונצפה במפלים מזוויות נוספות, אי שלושת האחיות, מפל הינומת הכלה. נצא בדרכנו חזרה לניו יורק. נעצור לקניות

 במרכז חנויות מפעל- ,(Outlet),שהוא מהזולים בחוף המזרחי. נמשיך בנסיעה לאורך אגמי האצבעות – (אגם הסקנטיליס), נגיע למלון בניו ג'רזי בשעות הערב המאוחרות.

 לינה ניו ג'רזי

יום 7 (רביעי) ניו ג'רזי – אמיש (פנסילבניה) - הרשי – הרלי דייוידסון (יורק) – ניו ג'רזי

יום עמוס בחוויות לפנינו, נבקר בחווה בה מתגוררים אנשי האמיש, כת גרמנית שהיגרה לארה"ב לפני 

כ – 150 שנה ושומרת באדיקות רבה על מנהגיהם מתקופת המאה ה – 19 כולל שימוש בעגלות רתומות לסוסים, ביגוד מאופנת המאה ה – 19 ועוד.

צהריים מתוק. ביקור בהרשי – מפעל השוקולד הגדול בעולם, נעלה לרכבים המיוחדים שיובילו אותנו בינות למחלקות הייצור של השוקולד המפורסם. 

נמשיך לביקור חווייתי במפעלי האופנועים של הרלי דווידסון, נצפה בסרט על ההיסטוריה ותהליכי הייצור, נוכל להצטלם עם דגמים שונים של האופנועים הידועים. אם יתאפשר, נעבור בפסי הייצור ונראה איך גוש פלדה ומתכת הופך לאופנוע נוצץ. (הכניסה לפס הייצור מגיל 12).  אם נספיק. נבקר בפילדלפיה, נראה את פעמון החירות, האנדרטה לזכרו של יוני נתניהו ועוד. 

 לינה ניו ג'רזי

יום 8 (חמישי)  ניו ג'רזי - וושינגטון – לוס אנג'לס

את היום כולו נקדיש לוושינגטון בירת ארה"ב. נבקר באתרים המפורסמים: מרחבת הביטחון העוטפת את הבית הלבן נוכל לצפות במעונו של נשיא ארה"ב. נהלך בגן האנדרטאות המרשים, נעצור ליד פסלו של לינקולן וליד האנדרטאות המרשימות למלחמות ווייטנאם וקוריאה. נסייר במדפיס הממשלתי האמריקאי. ביקור במוזיאון השואה הידוע של וושינגטון וביקור במוזיאון החלל. נצפה בגבעת הקפיטול. נסיים בארוחת ערב במסעדה כשרה.

 לינה לוס אנג'לס

יום 9 (שישי)   לוס אנג'לס

לוס אנג'לס היא מרכז בינלאומי לעסקים, למסחר, לתרבות ובידור, לתקשורת מדע וטכנולוגיה, לאופנה וחינוך.

את סיורנו נתחיל בשתי נקודות תצפית: האחת על מרכז העיר (Downtown) והשנייה על ה"וואלי״ (San Fernando Valley).

נעבור במרכז העירוני מול בנין העיריה, היכל דיסני והעיר העתיקה. 

נסייר ב"הוליווד" (Hollywood) נלך "בשדרת הכוכבים" המפורסמת וברחבת התיאטרון הסיני (Chinese Theatre).

נמשיך דרך שדרות סנסט (Sunset Blvd) לכיוון "בוורלי הילס" השכונה בה מתגוררים עשירי לוס אנג'לס, כוכבי טלוויזיה וקולנוע, זמרים, שדרנים מפורסמים והאנשים שיכולים להרשות לעצמם  להתגורר בלב העניינים ומצד שני לחיות רחוק מההמולה.

להשלמת התמונה נחלוף ב"רודיאו דרייב״ (Rodeo Drive) רחוב הקניות היוקרתי ביותר בלוס אנג'לס ואחד מהיקרים ביותר בעולם. נבקר בשוק האיכרים ומרכז הקניות "הגרוב".

חוויה מיחדת במינה הינה סיור באיזור התעלות של ווניס ביץ' – שכונת מגורים המרושתת בתעלות עם סירות גונדולה. משם נמשיך לטיילת החוף "ווניס ביץ״ (Venice Beach) מקום פעילותם של אמנים ואנשי בוהמה רבים. נקנח במדרחוב של "סנטה מוניקה״ (Santa Monica) השוקק חיים, עמוס נגני רחוב, בתי קולנוע, ברים ובתי קפה. הכנות לשבת, הליכה משותפת לבית הכנסת וסעודת שבת.

 לינה: לוס אנג'לס

יום 10 (שבת) לוס אנג'לס

תפילות וסעודות שבת משותפות

 לינה: לוס אנג'לס

יום 11 (ראשון) לוס אנג'לס – כביש מספר 1 – כרמל – לוס גאתוס

עם בוקר נעזוב את לוס אנג'לס צפונה דרך עמק ונטורה עד העיר סנטה ברברה. מסנטה ברברה דרך רכס סנטה אינז נגיע לעירה הדנית סולוונג. נשוטט בין בתי המאפה והחנויות המיוחדות שבמקום. נמשיך צפונה לביקור במלון המיוחד "מדונה אין" כשנגיע נבין…

נעלה על כביש מס' 1 מהכבישים היפים בעולם, העובר לאורכו של האוקיינוס. מדי פעם נעצור לתצפיות וצילומים עד הגיענו לביקור קצר בעיירה כרמל. העיירה התפרסמה בשל ראש העיר, הבימאי ושחקן קלינט איסטווד. נמשיך בנסיעתנו, נקיף את מפרץ מונטריי ובערב נגיע לעיירה לוס גאתוס.

לינה – לוס גאתוס

יום 12 (שני) לוס גאתוס - סאן פרנסיסקו

היום אנו מבקרים באחת הערים היפות בעולם – סאן פרנסיסקו המכונה גם "פריז של המערב". נתחיל במרכז העירוני בו נמצאים מבני הציבור של העיר, נחצה את רובע קסטרו ונעלה לגבעות התאומות (במידה ומזג אויר יאפשר) נעבור ברחוב הפרחים (לומברד) ונגיע לרציף 39 – רציף הדייגים שלחוף האוקיינוס. נצא לשייט אל עבר גשר הזהב ונקיף את האי אלקטרז שעליו נמצא הכלא המפורסם בעולם. בחזרתנו ניסע דרך מרכז האומניות המודרניות, נחצה את גשר הזהב ונבקר תוך נסיעה בעיירת האומנים סוסליטו. נבקר בצ'יינה טאון – הרובע הסיני הידוע של העיר. נגיע  ל – Union Square, כיכר היוניון (כיכר האיחוד) שקבלה את שמה מההפגנות שהתקיימו במקום בתמיכה בצבא האיחוד בזמן מלחמת האזרחים, האזור בן כ – 10 ק"מ ומהווה היום מרכז בילוי ובו חנויות מותג, תיאטראות בתי מלון ובתי קפה. נקנח את היום בתצפית נוספת על העיר מאי המטמון – אי מלאכותי שנבנה בסמוך לעיר.      

 לינה באזור סאן פרנסיסקו

יום 13 (שלישי)  סאן פרנסיסקו – יוסמיטי - פרזנו 

את היום נקדיש לאחד מהפארקים הלאומיים המפורסמים בארה"ב ובעולם. פארק יוסמיטי – ריכוז גדול של צוקי גרניט ענקיים – המפורסם שבהם – "אל קפיטן". נעפיל (בנסיעה) לרכס הרי הסיירה נבאדה ונגלוש לעמק יוסמיטי. נראה את מפל ההינומה – מפל יוסמיטי, אחד הגבוהים בעולם. אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בבעלי חיים מסוגים שונים. נעצור למספר תצפיות על הפארק ובשעות הערב נגיע לעיר פרזנו.

 לינה פרזנו

יום 14 (רביעי) פרזנו – יער הסקויה – עמק המוות – לאס וגאס

עם בוקר נרד דרומה, נחצה את פארק יער הסקויה, נעבור בחלקו הדרומי דרך אגם איזבלה. נחצה בנסיעה את עמק המוות – דיונות חול יפהפיות ואתרים שננטשו בעקבות תנאי המדבר הקשים. אחר הצהרים נגיע לעיר שאינה נרדמת לעולם, לאס וגאס. יחד נצא לסיור בין בתי המלון על שלל העיצובים, הסגנונות ומשחקי המזל.

 לינה לאס ווגאס

יום 15 (חמישי) לאס וגאס – אגם מיד - סכר ההובר – פארק ציון

נאסוף את ארוחת הבוקר לפיקניק שנערוך באגם מיד הסמוך לסכר ההובר. נמשיך בנסיעה קצרה לסכר ההובר Hoover Dam הנחשב לאחד הפלאים ההנדסיים המודרניים של ארה"ב. הסכר נועד לשלוט בזרימת הנהר וע"י כך להשיג 2 מטרות, הראשונה אספקת מי השקיה לחקלאות ואספקת מי שתיה. המטרה השנייה ניצול כוח המים להפעלת טורבינות ענק לייצור חשמל. לקראת צהרים נגיע אל פארק ציון. הפארק משתרע על פני שטח של כ -600 קמ"ר. הפארק מתאפיין בצוקים וקניונים מרשימים, בגוון בעלי חיים וצמחיה. שמו של המקום ניתן ע"י המורמונים שדימו את יופיו למקדש. נשוטט לרגלי נהר הבתולה, נעבור במנהרה החצובה בסלע באורך של כ- 2 ק"מ ונמשיך בנסיעה בינות לצורות נוף שונות ומגוונות.

 לינה באזור

יום 16 (שישי)  ברייס – גרנד קניון – לאס ווגאס

נתחיל את היום בחציית הקניון האדום, הנקרא כך בשל צבעי הנוף, בדרכנו לברייס קניון. 

ברייס קניון – קשה לתאר את המקום ולדמיין אותו. אחד מפלאי הטבע. הפארק ידוע בשל המגוון הרב 

של ההודוס – תצורות סלע מיוחדות בצבעי אדום ולבן. נצפה בתצורות נוף של  צריחים אדומים ולבנים, פסלים ועוד. מברייס  נמשיך לאחד משבעת פלאי עולם- גראנד קניון. מקום שחובה להגיע אליו לביקור, לפחות פעם אחת בחיים. אורכו כ-450 ק"מ, רחבו בין 6 ל-30 ק"מ ועומקו כ-1.5 ק"מ. נעצור למספר תצפיות והתרשמות מהנופים הנפלאים. חזרה ללאס ווגאס. הכנות לשבת, הליכה משותפת לתפילה וסעודה.

 לינה בלאס ווגאס

יום 17 (שבת) לאס ווגאס

נשתתף בתפילות וסעודת השבת בקהילה

 לינה לאס ווגאס

יום 18 (ראשון)  לאס ווגאס – פארק עצי יהושוע (JOSHUA TREE) – פאלם ספרינגס

הבוקר נעזוב את העיר שלא נרדמת לעולם לאס וגאס ונחצה את מדבר מוהבי – אחד מהמדבריות הגדולים בעולם. נבקר בפארק עצי הג'ושוע  – JOSHUA TREE, נלמד קצת על המקום ונוכל לראות את עצי יהושוע הפזורים בהמוניהם לאורך הציר. כמו כן נשמע איך מתקשר המקום לסיפור תנכ"י….., עם ערב נגיע לפאלם ספרינג, העיר בה מבלים עשירי לוס אנג'לס את זמנם בחורף….

 לינה פאלם ספרינגס

יום 19 (שני) פאלם ספרינגס – סאן דיאגו

היום נמשיך דרומה עד הגיענו לעיר סאן דיאגו. העיר השנייה בגודלה בקליפורניה. העיר התפתחה בעקבות הנמל הגדול שהוקם במלחמת העולם השנייה. העיר יפה ומלאה מקומות מעניינים ומיוחדים שאותם נבקר. הנמל, כפר הים. נבקר בחצי האי קורנאדו שבו נמצא בית המלון שנבנה בשנת 1888. המלון בנוי מעץ ועד היום הוא פעיל. עשירי העולם, שחקני קולנוע ידועים התארחו בין כתליו במרוצת השנים. נסיים בביקור בעיר העתיקה של סאן דיאגו ובערב נגיע חזרה ללוס אנג'לס.

 לינה לוס אנג'לס

יום 20 (שלישי)  לוס אנג'לס – יוניברסל סטודיו

יום כיף ביוניברסל סטודיו

 לינה לוס אנג'לס

יום 21 (שני)  טיסה לישראל

העברה לשדה התעופה לטיסתנו ארצה

 

יום 22 – שלישי ישראל

הנחיתה בישראל בשעות אחר הצהריים